Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Hydrant nadziemny

Hydranty

Stosowany jest w instalacjach wodociągowych oraz przeciwpożarowych. Ciśnienie robocze tego modelu wynosi 10 lub 16 bar, natomiast temperatura 50°C. Oferowany hydrant nadziemny przeznaczony jest do pobierania wód pitnych i nie uzdatnionych z sieci wodociągowej. Jako bezpośredni producent gwarantujemy efektywną i bezpieczną pracę naszych wyrobów.

Nr. katalogowy: 855
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Hydrant nadziemny

Materiały i cechy konstrukcyjne

Korpus górny i dolny wykonane: z żeliwa szarego EN-GJL-250 zgodnie z EN 1561 lub z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15 wg EN 1563, z zewnątrz i wewnątrz epoksydowane. Kolumna stalowa wykonana z S235JRH zgodnie z EN10025, lub z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15 wg EN 1563, obustronnie epoksydowana (odporna na promieniowanie UV). Hydrant nadziemny posiada grzyb zamykająco-otwierający wykonany z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15 zgodnie z EN1563, całkowicie pokryty powłoką gumową EPDM - twardość gumy 70 st Sh (elastomer dopuszczony do kontaktu z wodą pitną). Trzpień wykonany ze stali nierdzewnej z gwintem trapezowym walcowanym wg PN-ISO 2903. Nakrętka trzpienia wykonana z mosiądzu kutego zgodnie z PN-EN 1982. Uszczelki typu O-ring wykonane z elastomeru EPDM. Pozostałe części wykonane lub zabezpieczone przed korozją powłokami epoksydowymi. Całkowite odwodnienie następuje z chwilą odcięcia dopływu wody(zabezpiecza to hydrant nadziemny przed zamarznięciem i uszkodzeniem). Konstrukcja pozwala na szybki montaż i demontaż podzespołu zamykająco- otwierającego hydrant.

Dane techniczne

  • przeznaczenie do wody pitnej wg PN-EN1074-6
  • wydajność 10 dm3/s
  • wykonanie wg PN-EN 14384 typ A
  • nasady B75 wg DIN 14318
  • połączenia kołnierzowe wg PN-EN1092-2
  • klucz sterujący wg PN-89/M-74088

Montaż hydrantu nadziemnego w pozycji pionowej.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF