Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Hydrant podziemny

Hydranty

Stosowany jest do instalacji wodociągowych oraz przeciwpożarowych w celu poboru wody. Całkowite odwodnienie armatury następuje z chwilą odcięcia dopływu wody. Specjalnie zaprojektowana i wykonana konstrukcja hydrantu podziemnego pozwala na szybki montaż i demontaż jego podzespołu zamykająco–otwierającego.

Nr. katalogowy: 851
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Hydrant podziemny

Materiały i cechy konstrukcyjne

Korpus hydrantu i pokrywka wykonane: z żeliwa szarego EN-GJL-250 zgodnie z EN 1561 lub z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15 zgodnie z EN 1563, z zewnątrz i wewnątrz epoksydowane. Grzyb zamykająco-otwierający i gniazdo kłowe wykonane z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15 zgodnie z EN1563, całkowicie pokryty powłoką gumową EPDM (elastomer dopuszczony do kontaktu z wodą pitną). Trzpień wykonany ze stali nierdzewnej z gwintem trapezowym walcowanym wg PN-ISO 2903. Nakrętka trzpienia wykonana z mosiądzu kutego zgodnie z PN-EN 1982. Pierścień zgarniający, uszczelki typu O-ring wykonane z elastomeru EPDM. Pozostałe części wykonane lub zabezpieczone przed korozją powłokami epoksydowymi.

Dane techniczne

  • przeznaczenie do wody pitnej wg PN-EN1074-6
  • wykonanie wg PN-EN 14339,
  • gniazdo kłowe wg DIN 3221 „C”
  • połączenie kołnierzowe wg PN-EN 1092-2
  • klucz sterujący wg PN-63/M-74085; DIN 3223
  • ciśnienie robocze max 10, 16 bar i temperatura 50°C

Montaż wyrobu w pozycji pionowej.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF