Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Łącznik rurowo kołnierzowy

​​​​​​Łączniki i kołnierze

Model przystosowany jest do montażu rur przewodowych rurociągu bez potrzeby stosowania dodatkowych uszczelek.

Nr. katalogowy: 520
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Łącznik rurowo kołnierzowy

Opis

Łącznik rurowo kołnierzowy posiada nasadę kołnierzową umożliwiającą solidne połączenie śrubami. Druga strona wyposażona jest w uszczelkę. Przed jego montażem zaleca się nawilżenie powierzchni układu uszczelniającego wazeliną techniczną, która zapobiega przywieraniu i możliwości uszkodzenia podczas demontażu elementów gumowych. Końcówkę rury o ile nie jest ukosowana, należy pozbawić zadziorów i ostrych krawędzi. Po wsunięciu końca rury do kielicha łącznika należy ją wyśrodkować i wycentrować, a następnie równomiernie dociskać śruby montażowe.

Materiały i cechy konstrukcyjne

  • wykonany jest z żeliwa sferoidalnego
  • uszczelka gumowa EPDM umożliwia łatwe osadzenie rur bez ukosowania zapewniając dobre przyleganie nawet w miejscach małych ubytków powstałych na skutek korozji
  • nierdzewne lub ocynkowane śruby ściągające

Dane techniczne

  • długość zabudowy wg tabeli
  • ciśnienie robocze PN10/PN16
  • temperatura czynnika do 70°C
  • zabezpieczenie przed korozją: farba proszkowa epoksydowa RAL 5005 grubość 250 µm

Przeznaczenie

Łącznik rurowo kołnierzowy stosowany jest w połączeniach rurociągów wykonywanych na bosych końcach rur do armatury kołnierzowej. Może być wykorzystywany w instalacjach nadziemnych i podziemnych. Możliwy montaż na rurociągach ułożonych poziomo lub pionowo jako armatura przyłączeniowa.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF