Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Łącznik rurowy

​​​​​​Łączniki i kołnierze

W ofercie łącznik do rur typu 510 przystosowany do montażu rur przewodowych rurociągu bez potrzeby stosowania dodatkowych uszczelek.

Nr. katalogowy: 510
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Łącznik rurowy

Opis

Przed jego montażem zaleca się nawilżenie powierzchni układu uszczelniającego wazeliną techniczną, która zapobiega przywieraniu i możliwości uszkodzenia podczas demontażu elementów gumowych. Końcówki rur o ile nie są zarobione (ukosowane), należy pozbawić zadziorów i ostrych krawędzi. Po wsunięciu końca rury do kielicha łącznika należy ją wyśrodkować i wycentrować, a następnie równomiernie dociskać śruby montażowe. Proponowany łącznik rurowy doskonale zabezpiecza przed korozją.

Materiały i cechy konstrukcyjne

  • łącznik rurowy jest wykonany z żeliwa sferoidalnego
  • uszczelka gumowa EPDM umożliwia łatwe osadzenie rur bez ukosowania. Kształt uszczelki zapewnia dobre przyleganie nawet w miejscach małych ubytków, nierówności, wżerów powstałych na skutek korozji
  • śruby ściągające są ocynkowane lub nierdzewne

Dane techniczne

  • długość zabudowy wg tabeli
  • ciśnienie robocze PN10/PN16
  • temperatura czynnika do 70°C
  • zabezpieczenie przed korozją: farba proszkowa epoksydowa RAL 5005 grubość 250 µm

Przeznaczenie

Armatura przyłączeniowa w postaci łącznika rurowego służy do połączenia rurociągów wykonanych na bosych końcach rur: żeliwnych, stalowych, azbestowo-cementowych. Może być używany w instalacjach nadziemnych i podziemnych na rurociągach ułożonych poziomo lub pionowo.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF