Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Nawiertka

Przyłącza

Przystosowane są do montażu na rurze przewodowej rurociągu bez potrzeby stosowania dodatkowych uszczelek.

Nr. katalogowy: 230
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Nawiertka

Opis

Przed montażem nawiertki zaleca się nawilżenie powierzchni układu uszczelniającego wazeliną techniczną, która zapobiega przywieraniu i możliwości uszkodzenia podczas demontażu elementów gumowych. Po założeniu korpusu nawiertki i obejmy na rurociąg należy je wycentrować a następnie równomiernie dociskać śruby montażowe. Po montażu należy upewnić się o prawidłowym jej zamontowaniu. Następnie można przystąpić do wykonania odwiertu rury przewodowej wykonując ruch obrotowy trzpieniem nawiertki. Nawiertka zmontowana na rurociągu stanowi integralną jego część i nie wymaga stosowania dodatkowych podpór (bloków oporowych) pod nią. Nawiertka zmontowana przez producenta jest gotowa do montażu na instalacji. Jakiekolwiek prace związane z demontażem elementów uszczelnienia mogą spowodować utratę jej szczelności.

 

Materiały i cechy konstrukcyjne

  • głowica oraz korpus obejmy i obejma wykonane z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15 zgodnie z EN 1563, zewnątrz i wewnątrz epoksydowane
  • uszczelki wykonane są z gumy EPDM. Kształt uszczelki (występy pół-oringowe) zapewniają dobre przyleganie i szczelność nawet w przypadku niewielkich miejscowych odkształceń rurociągu powstałych w wyniku obciążeń
  • śruby ściągające, nakrętki, podkładki ocynkowane lub nierdzewne

Dane techniczne

  • długość zabudowy wg rysunku
  • połączenie gwintowe wg PN-EN 10226-1
  • ciśnienie robocze PN16
  • temperatura czynnika do 70°C
  • zabezpieczenie przed korozją: farba proszkowa epoksydowa RAL 5005 grubość 250mm

Przeznaczenie

Nawiertki żeliwne przeznaczone są do instalacji wodociągowych, zwłaszcza do wody pitnej, do instalacji przemysłowych i instalacji gazowych wykonanych z rur polietylenowych (PE) lub z polichlorku winylu (PVC). Mogą być używane w instalacjach nadziemnych i podziemnych na rurociągach ułożonych poziomo lub pionowo jako armatura przyłączeniowa.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF