Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Zasuwa kołnierzowa długa z miękkim uszczelnieniem

Zasuwy

Ten model przeznaczony jest do regulacji przepływu wody czystej lub przemysłowej o temperaturze 70°C i ciśnieniu do 16 bar. Zasuwa kołnierzowa długa posiada miękkie uszczelnienie klina z zewnątrz oraz wewnątrz. Istnieje możliwość dostosowania wyrobu do ciśnienia 10 bar. Sterowanie armaturą odbywa się za pomocą kółka lub klucza w kształcie litery T przez obudowę zamontowaną na zasuwie.

Nr. katalogowy: 102
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Zasuwa kołnierzowa długa z miękkim uszczelnieniem

Materiały i cechy konstrukcyjne

  • Korpus, pokrywa, wkładka klina z żeliwa szarego EN-GJL-250 zgodnie z EN1561 lub żeliwa sferoidalnego EN-GJS-500-7 / EN-GJS-400-15 wg EN1563 z zewnątrz i wewnątrz epoksydowane.
  • Wrzeciono ze stali nierdzewnej z dogniatanym i walcowanym gwintem. Klin z żeliwa szarego EN-GJL-250 zgodnie z EN1561 lub żeliwa sferoidalnego EN-GJS-500-7 / EN-GJS-400-15 wg EN1563 pokryty zewnątrz i wewnątrz powłoką gumową NBR lub EPDM.
  • Nakrętka trzpienia, korek uszczelniający z mosiądzu kutego zgodnie z PN-EN 1982. Wymienna nakrętka polepsza współpracę pokrywa-korpus, zmniejsza opory współosiowości. Korek realizuje długie pewne prowadzenia trzpienia, lepsze łożyskowanie.
  • Uszczelnienie poniżej kołnierza trzpienia zapewnia suchą komorę korka (brak korozji gwintu w pokrywie). Uszczelka czyszcząca z gumy NBR lub EPDM zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza pokrywy. Uszczelka pokrywy profilowana, o-ringowa z gumy NBR lub EPDM umieszczona w rowku pokrywy dzięki czemu brak możliwości wypłukiwania jej z pod pokrywy. Uszczelki typu O-ring z elastomeru NBR lub EPDM osadzone w gniazdach odpornych na korozje. Uszczelnienie poniżej kołnierza trzpienia jest uszczelnieniem zwrotnym, umożliwiającym wymianę o-ringów w korku, przy pracującej zasuwie.

Dane techniczne

  • długość zabudowy wg PN-EN 558-1 szereg 15, połączenia kołnierzowe wg PN-EN 1092-2, klasa szczelności - A
  • zabezpieczenie przed korozją: farba proszkowa epoksydowa RAL 5005 lub RAL 5015 grubość 250 µm
  • Możliwość montażu od pozycji poziomej do pionowej.

Przeznaczenie

  • Zasuwa z miękkim uszczelnieniem klina w długiej zabudowie przeznaczona do regulacji przepływu wody czystej lub przemysłowej o temperaturze 70°C i ciśnieniu do 16 bar.  Istnieje możliwość dostosowania wyrobu do ciśnienia 10 bar.
  • Sterowanie armaturą odbywa się za pomocą kółka lub klucza w kształcie litery T przez obudowę zamontowaną na zasuwie.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF