Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Zasuwa z gwintami zewnętrzno-wewnętrznymi

Przyłącza

Zasuwa 215 zmontowana przez producenta jest gotowa do montażu na instalacji. Jakiekolwiek prace związane z demontażem elementów uszczelnienia mogą spowodować utratę jej szczelności.

Nr. katalogowy: 215
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Zasuwa z gwintami zewnętrzno-wewnętrznymi

Materiały i cechy konstrukcyjne

  • korpus i pokrywa wykonana z żeliwa szarego EN-GJL 250 zgodnie z EN 1561 lub żeliwa sferoidalnego EN-GJS 400-15 wg PN-EN 1563 z zewnątrz i wewnątrz epoksydowane
  • uszczelki wykonane są z gumy EPDM, NBR. Kształt uszczelki (występy pół-oringowe) zapewniają dobre przyleganie i szczelność nawet w przypadku niewielkich miejscowych odkształceń rurociągu powstałych w wyniku obciążeń
  • śruby ściągające, nakrętki, podkładki ocynkowane lub nierdzewne

Dane techniczne

  • długość zabudowy wg rysunku
  • połączenie gwintowe wg PN-EN 10226-1
  • ciśnienie robocze PN16
  • temperatura czynnika do 70°C
  • zabezpieczenie przed korozją: farba proszkowa epoksydowa RAL 5005 lub RAL 5015 grubość 250µm

Przeznaczenie

Zasuwy 215 z gwintami zewnętrzno-wewnętrznymi przystosowane są do montażu na rurze gwintowanej rurociągu. Przeznaczone są do instalacji wodociągowych, zwłaszcza do wody pitnej, jak i do instalacji przemysłowych. Mogą być używane w instalacjach nadziemnych i podziemnych na rurociągach ułożonych poziomo lub pionowo jako armatura przyłączeniowa. Po montażu zaleca się sprawdzenie prawidłowego montażu.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF