Armatura
do wodociągów i kanalizacji

Oferujemy zróżnicowany asortyment  armatury wodnej i kanalizacyjnej o szerokim wachlarzu wykorzystania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dostawy umożliwiające realizację każdej inwestycji. W naszej ofercie znajdują się zasuwy z miękkim uszczelnieniem, zawory, przyłącza, hydranty nadziemne i podziemne, kształtki żeliwne, łączniki, kołnierze i wiele innych akcesoriów (m.in. skrzynki żeliwne, obudowy stałe i teleskopowe), dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnych cenach. Sprawdź pełną ofertę!

Armatura
przemysłowa

Zasuwa kołnierzowa krótka z miękkim uszczelnieniem

Zasuwy

W ofercie zasuwa kołnierzowa z miękkim uszczelnieniem klina służąca do sterowania przepływem wody czystej lub przemysłowej o temperaturze 70°C i ciśnieniu do 16 bar. Na życzenie klienta istnieje możliwość dostosowania wyrobu do ciśnienia 10 bar. Sterowanie zasuwą może być wykonywane kółkiem lub kluczem w kształcie litery T przez obudowę zamontowaną na urządzeniu.

Nr. katalogowy: 111
zadaj pytanie o przedmiot

Zapytanie: Zasuwa kołnierzowa krótka z miękkim uszczelnieniem

Materiały i cechy konstrukcyjne

  • Korpus, pokrywa, wkładka klina z żeliwa szarego EN-GJL-250 zgodnie z EN1561 lub żeliwa sferoidalnego EN-GJS-500-7 / EN-GJS-400-15 wg EN1563 z zewnątrz i wewnątrz epoksydowane.
  • Wrzeciono ze stali nierdzewnej z dogniatanym i walcowanym gwintem.
  • Klin z żeliwa szarego EN-GJL-250 zgodnie z EN1561 lub żeliwa sferoidalnego EN-GJS-500-7 / EN-GJS-400-15 wg EN1563 pokryty zewnątrz i wewnątrz powłoką gumową NBR lub EPDM. Nakrętka trzpienia, korek uszczelniający z mosiądzu kutego zgodnie z PN-EN 1982. Wymienna nakrętka polepsza współpracę pokrywa-korpus, zmniejsza opory współosiowości. Korek realizuje długie pewne prowadzenia trzpienia, lepsze łożyskowanie.
  • Uszczelnienie poniżej kołnierza trzpienia zapewnia suchą komorę korka (brak korozji gwintu w pokrywie). Uszczelka czyszcząca z gumy NBR lub EPDM zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza pokrywy. Uszczelka pokrywy profilowana, o-ringowa z gumy NBR lub EPDM umieszczona w rowku pokrywy dzięki czemu brak możliwości wypłukiwania jej z pod pokrywy. Uszczelki typu O-ring z elastomeru NBR lub EPDM osadzone w gniazdach odpornych na korozje.
  • Uszczelnienie poniżej kołnierza trzpienia jest uszczelnieniem zwrotnym, umożliwiającym wymianę o-ringów w korku, przy pracującej zasuwie.

Dane techniczne

  • długość zabudowy wg PN-EN 558-1 szereg 14, połączenia kołnierzowe wg PN-EN 1092-2, klasa szczelności - A
  • zabezpieczenie przed korozją: farba proszkowa epoksydowa RAL 5005 lub RAL 5015 grubość 250 µm
  • Montaż wyrobu jest możliwy od pozycji poziomej do pionowej.

Karta katalogowa
Pobierz kartę katalogową w formacie PDF